5 kodust tegevust lapse lõbustamiseks

Pärast kaht aastat piirangute tõttu pidevalt kodus viibimist ja töötamist on paljud lapsevanemad omadega läbi. Kuna paljud neist ei tunne end endiselt kindlalt lapsega parki minemiseks või õues toimetamiseks, on nõudlus tubaste tegevuste järele suurem kui kunagi varem. Lapsed pakatavad energiast ja vanematel on vaja ressursse, et seda energiat kulutada.
Siin on nimekiri ideedest olukordadeks, kui laps on kodus ja tal pole midagi teha.


1. Tantsupidu


Kui sul on tunne, et miski ei pane last lõunauinakuks valmis, proovi teha tantsupidu! Pane muusika mängima, eelistatavalt lapse lemmiklaulud, ja … tantsi! Sul on vaja selleks natuke võhma, kuid lapsel on peaaegu alati vajalik energia varnast võtta.
Lastele meeldib väga, kui nad kaasatakse vanemate tegevusse, seega koos tantsimine toob kindlasti kõigile rõõmu.
Rõõmu tagamiseks on lastel vaja sobivaid riideid. Pane lapsele selga puuvillased lasteriided, et ta ei higistaks ega külmetaks seetõttu.


2. Lugege koos raamatut


Lõõgastavam variant on valida koos lapsega lugemiseks uus raamat või raamat, mis talle juba väga meeldib. Sea nädalas spetsiaalsed ajad lugemiseks ja aita kaasa hea harjumuse kujunemisele. Peale selle parandab enne magamaminekut raamatu lugemine une kvaliteeti.


3. Joonistage või värvige


Veel üks hea tegevus, mis lapse aega aitab sisustada, on joonistamine. Seda saab kohandada keskkonna ja vahendite järgi, tänu millele saab laps joonistada eri esemete ja pindade peale.
Lõbusate ideede hulgas on näiteks värvimine kätega või loodusest leitud esemetega, nagu suled, puuviljad või kivikesed. Probleemide vähendamiseks võid alati minna usaldusväärse paberi teed. Kui avastad, et lapsel on kunstiannet, võid ta teosed jäädvustada lõuendile.


4. Lõbus mullivann


Kui oled töö ja kodutööd lõpetanud ning su laps on endiselt energiat täis ja jookseb ringi, tee talle lõbus mullivann. Lisa mänguasju, lastele ohutut vannivahtu ja jälgi teda mängimise ajal. Kui oled samuti lõbusas tujus, võid temaga koos mängida. Kujutlusvõimet vajavad mängud on head laste ajule ja väga meelelahutuslikud. See tegevus peaks tooma lapse päeva rõõmu ja valmistama ta ette heaks ööuneks.
Soovitatav on panna laps sobivalt riidesse, sest lõbus mullivann võib kesta kauem kui tavaline vanniskäik.


5. Ehitage tekkidest telk

10


Kui õue ei saa minna, saate luua põnevaid seiklusi kodus ja lapse nendesse kaasata. Nii saate minna “matkama” kodust lahkumata. Ehitage tekist telk ja mängige koos.
Tavaliselt meeldivad sellised olukorrad lastele väga ja need vähendavad vajadust kohe õue minna. Võid isegi panna lapsele selga lasteriided, mis sobivad täiuslikult matkamiseks, ning kujutada koos ette, et olete looduses, tunnete näol vihma ja tuult ning mängite lompides.
On veel palju tegevusi lapse lõbustamiseks toas, kuid ülal nimetatud on kõigi lemmikute seas ja aitavad luua võrratuid mälestusi.

EELMINE POSTITUS
JÄRGMINE POSTITUS

Tooted