Lasteriiete kihtidena kandmine külma ilmaga

Talv on laste jaoks imeline aeg. Nad saavad teha paljusid tegevusi alates toas mängimisest ja tassi sooja teega lõõgastumisest kuni lumememme ehitamiseni ja lumesõja pidamiseni krõbedalt külma ilmaga.
Kui neile võib see aeg suurt lusti pakkuda, siis vanemate jaoks on see vahel keeruline. Nad tahavad kaitsta oma lapsi kõigi võimalike ohtude eest, mille hulka kuulub ka külm ilm.
Üks lihtsamaid ja tõhusamaid viise on panna lasteriided selga kihtidena, et tagada, et nende kehatemperatuur püsib õige.


Mis on kihtidesse riietumine?


Lasteriiete kihtidena kandmine hõlmab endas eri materjalist kihtide kasutamist. Need peaks hoidma kehatemperatuuri ja laskma lastel vabalt kihte vähemaks võtta, kui neil palav hakkab.


Miks ma peaks oma lapsele riideid kihtidena selga panema?


Sellisel riietumisviisil on mitu eelist. Õigeid materjale ja riideid kasutades saab kehasoojust “püüda” ning tagada, et riided ei ima kehaniiskust ega muutu seetõttu niiskeks.


Parim lasteriiete kihimeetod


Kõigile meeldivad võileivad! Kuid kes oleks osanud arvata, et last tuleks riietada samamoodi nagu tehakse võileiba? Jah, sa lugesid õigesti.
Kõige parem ja lihtsam kihtide lisamise viis on kasutada nn võileiva struktuuri. See koosneb kolmest kihist ning saad ilma järgi valida sinna sobivad riideesemed.


Aluskiht


See koosneb kõige esimestest lasteriietest, mille lapsele selga paned. Lisaks aluspesule peaks esimene kiht sisaldama õhukesi riideid, mis on lapse kehale üsna lähedal. T-särk või õhuke kombinesoon koos retuusidega sobivad imehästi. Sellised riided ei piira ka liikumist.
Aluskihis pole soovitatav kasutada puuvillaseid riideid, sest see materjal sobib paremini soojemate ilmastikutingimuste puhul. Puuvill imab niiskust ja võib muutuda märjaks, mistõttu võib laps külmetuda. Seega on aluskiht lapse riietamisel üks olulisimaid.


Keskmine kiht


Keskmise kihi puhul on rohkem võimalusi improviseerimiseks. Põhiidee on valida paks keskmine kiht, et kehasoojuks püsiks aluskihis, mida juba käsitlesime. Pea meeles: mida kohevam, seda soojem!
Lasteriietest sobivad keskmisse kihti väga hästi kohevad või fliisist jakid ja fliispüksid.


Väliskiht


See kiht, mida paljud lapsevanemad peavad kõige olulisemaks kihiks, sisaldab eelistatult tuule- ja veekindlat kombinesooni. See on kasulik, sest väliskiht peaks kaitsma alumist kaht kihti ilmastikutingimuste, nagu vihma ja tuule eest.
Väliskiht peab kindlasti olema ka venivatest lasteriietest, mis ei piira lapse liikumist.
Väliskihti sobivad näiteks veekindlad jakid, püksid või kombinesoonid ning fliisist või villased riided.


Nüüd, kui oled “võileiva” kihtidega tuttav, võid olla kindel, et laps naudib väljas olemist täiel rinnal ega tunne külma!

EELMINE POSTITUS
JÄRGMINE POSTITUS

Tooted