Metsas mängimise eelised

Lapsed on lõputu energia ja loovuse allikas. Nad armastavad joosta, looduses mängida ja võimalikult paljut avastada, olenemata vanusest. Üks viis seda keskkonnahuvi toetada on minna lapsega metsa mängima.

Siin on paar eelist, mida lapsed metsas tegutsemisest saavad.

Nad tunnevad end ettearvamatutes olukordades mugavamalt
Metsas mängides ja loodusnähtustest ümbritsetuna harjuvad lapsed muutustega paremini ja õpivad neid lihtsamini omaks võtma.

Metsas viibides ning selle ökosüsteemi taime- ja loomariiki jälgides puutuvad lapsed kokku igapäevaelu väikeste riskidega ning ei tunne nende vastu enam hirmu. Metsas aega veetes on lastel lihtsam harjuda üllatavate olukordadega ning nende käitumine kujuneb väga kindlal moel.

Olgu üllatuseks ootamatu vihmasadu või teel kohatud väikesed loomad, lapsed õpivad ootamatuid olukordi omaks võtma ja oma kohanemisviise välja töötama.

Looduses mängimine vähendab ärevust
Kuna loodus muutub pidevalt, on lastel alati midagi uut, mida avastada. Seetõttu ei hakka neil kunagi igav ning nad saavad uusi asju õppida ja jälgida. See aitab ärevusprobleemidega lapsi, sest loodusel on väga rahustav mõju.
Peale selle rahustavad värske õhk ja loodushääled lapsi ning aitavad neil lõõgastuda.

See aitab leevendada tähelepanuhäiret
Tähelepanuhäired esinevad täiskasvanute ja laste seas aina rohkem. Neid saab aga looduses viibimise abil leevendada. Lapsed saavad harjutada tähelepanuvõimet, jälgides ümbritsevaid protsesse ja asju, ning mets on selleks harjutuseks täiuslik koht.

See arendab loovust
Mets on suurepärane laste loovuse elavdamiseks, sest kõik asjad, millega nad mängida saavad, on lõputute võimalustega. Avatud ruumis, mille arvukad elemendid lasevad laste kujutlusvõimel lennata, saavad lapsed kujutada ette paljusid olukordi, alates seiklustest ja avastusmängudest kuni vaiksemate mängudeni, nagu ümbritsevate protsesside jälgimine.

Seega on lastel olenevalt isiksusest lõputult ressursse oma kujutlusvõime toetamiseks.

See toetab nende loodusearmastust
Lõpetuseks aitab metsas mängimine kaasa lastes loodusearmastuse tekkimisele. Selle keskkonnaga kokku puutudes õpivad nad keskkonna vastu hell olema, selle pakutavat hindama ja seda kaitsma.

Loomade, taimede ja inimeste vahelist sidet nähes õpivad lapsed, et nad on osa ökosüsteemist ja neil on selles oluline osa ning nende hool peegeldub keskkonnas.

Need on kõigest paar näidet metsas mängimise kasudest lastele ja nende arengule. Kas sa innustad lapsi metsas mängima? Milliseid eeliseid sellel sinu arvates veel lastele on?

EELMINE POSTITUS

Tooted