Ujumise kasud igas vanuses lastele

Kui otsid lapsele uut spordiala, on ujumine üks paremaid valikuid. See tegevus on mitmel viisil kasulik kõigi laste, isegi beebide jaoks.

Kuigi ujumine on veespordiala, on selle mõju tunda ka igapäevaelus. Lapsed, kes oskavad ujuda, olgu nad algtasemel või osavamad, on oma suhetes ja oskustes palju enesekindlamad.

Peale veekeskkonnas ellujäämiseks vajalike oskuste arendamise on ujumine laste jaoks väga nauditav tegevus. Vees on lõputult mänguvõimalusi ning lapsed saavad osa võtta mitmesugustest tegevustest, alates võistlus- ja meeskonnamängudest kuni sukeldumiseni.

Järgmisena toome välja ujumise kasud igas vanuses lastele, et saaksid neid silmas pidada lapsele järgmise spordiala valimisel.

Beebiga ujumine

Kuna beebid ei juhi oma liigutusi ega reflekse hästi, aitab ujumine arendada nende luu- ja lihaskonda. Nad õpivad oma jalgu ja käsi sünkroonis liigutama, mis aitab neil kõndida ning muudab nad osavamaks.

Kui lapsed õpivad väiksena ujuma, tunnevad nad end vees turvalisemalt. See keskkond meenutab neile emakasisest elu, aidates neil vees hinge kinni hoida, ilma et nad kardaks või tekiks probleeme. Veelgi enam, kui laps oskab ujuda, on sinul süda rahul, sest tead, et tal on vajalikud ellujäämisoskused.

Parim aeg ujumistundidega alustada on umbes nelja kuu vanuselt, sest siis ei ole keskkonnavahetus liiga ehmatav.

Laste ujumine

Lisaks vees ellu jääma õppimisele, mis on selgelt kasulik, aitab ujumine mitmel viisil kaasa ka sinu lapse arengule. Uuringud on näidanud, et ujumine aitab luua turvalise koha, kus saab õppida mitut eluks vajalikku asja, näiteks parandab see enesehinnangut ja suurendab veeohutust. Ujumistundides kohtab laps sõpru, keda ta muidu ei kohtaks, ja satub mugavustsoonis väljaspool asuvatesse olukordadesse.

See spordiala õpetab neid hingamist juhtima ja stressiolukordades hakkama saama. Ujumine on kasulik ka hingamisprobleemide, näiteks astmaga laste jaoks.

Enne lapse ujumistundi viimist on oluline silmas pidada, et tal on vaja korralikke ujumisriideid. Õige varustus kaitseb last võimalike komplikatsioonide ja tunnis tekkivate probleemide eest ning aitab tal julgelt ja enesekindlalt liikuda.

Vali materjal, mis hoiab kehatemperatuuri hoolimata sellest, kas tund toimub siseujulas või mitte, et laps saaks ujumistundi ja vees veedetud aega täielikult nautida. Kui tunnid toimuvad väliujulas, võid valida ka UV-kaitsega ujumisriided.

IELMil on lai valik laste ujumisriideid, mis on valmistatud kvaliteetsetest materjalidest ning pakuvad lapsele turvatunnet ja mugavust.

EELMINE POSTITUS
JÄRGMINE POSTITUS

Tooted